Granica nie zwalnia tempa!

776

Podopieczni Zbigniewa Ulanowskiego ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony. W sobotnim spotkaniu trzeciej kolejki spotkań zamojskiej klasy okręgowej pokonali Koronę Łaszczów 2:1(2:1). Szkoleniowiec Granicy stawia na młodość, od pierwszej minuty w składzie niebiesko-zielono-czerwonych pojawiło się aż siedmiu młodzieżowców i była to udana decyzja trenera Granicy. Gospodarze prowadzili grę, nie pozwalając na zbyt wiele piłkarzom Korony. W 22 minucie nasi piłkarze wzorowo rozegrali stały fragment gry. Po wrzucie z autu piłkę zgrał Jakub Zalewski, następnie główkował Sebastian Dziki i gola mógł zdobyć Kamil Szuper, ale uprzedził go zawodnik gości Rafał Huzar, który strzałem samobójczym umieścił piłkę w siatce. Po kilku minutach od zdobycia gola, goście zaczęli odważniej atakować, jednak nie stwarzali sytuacji do zdobycia gola. W 29 minucie przy wyprowadzaniu piłki, błąd popełnili nasi obrońcy. Futbolówkę przejął napastnik Korony Bartosz Jamroż, który celnym strzałem obok interweniującego Skiby umieścił piłkę w siatce. Gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, nasi piłkarze przeprowadzili szybką akcję. Była 38 minuta meczu. Wychodzącego na czystą pozycję w polu karnym Kamila Szupera, ostro zaatakował bramkarz gości i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Minutę poźniej było już 2:1 dla Granicy, gdyż celnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Piotr Chojna. Do końca pierwszej części gry, wynik nie uległ zmianie. Licznie zgromadzona publiczność mogła liczyć na dalsze emocje w drugiej połowie spotkania.

Od pierwszych minut drugiej części gry, podopieczni Piotra Gozdka próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak nie stwarzali dogodnych sytuacji bramkowych lub na posterunku był dobrze dysponowany Łukasz Skiba. To był kolejny bardzo dobry występ naszego juniora w bramce Granicy. Niebiesko-zielono-czerwoni mieli też kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na przeszkodzie stała słaba skuteczność. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Granicy 2:1(2:1). Dzięki wygranej, nasz zespół ma 7 zdobytych punktów i plasuje się w czołówce ligi. Cały zespół zasługuje na ogromne wyróżnienie za konsekwencję oraz walkę o każdy metr boiska. Podziękowania należą się również kibicom, którzy licznie przybyli na sobotnie spotkanie.

Liga nie zwalnia tempa i już za tydzień kolejny mecz naszego zespołu. Tym razem na stadionie w Obszy zagramy z drużyną Błękitnych. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11:00, w sobotę 22 sierpnia. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców do Obszy, aby wsparli piłkarzy Granicy na żywo z trybun.

W sobotnim spotkaniu Granica wystąpiła w składzie: Skiba – P.Chojna (71′ Watrak), B.Kulpa, Haponiuk, Guz, Dziki, Zalewski,Czapla, Jodłowski (85′ Surmacz), Szuper, Głębocki (89′ Jakub Nazarowicz)

żółte kartki: Zalewski, Watrak. Widzów około 250