Rzuty karne i czerwień zadecydowały

458

W sobotę 10 kwietnia zostały wznowione rozgrywki zamojskiej klasy okręgowej. Nasi piłkarze udali się na mecz 22 kolejki do Starego Zamościa na mecz z tamtejszą Omegą. W spotkaniu z wiceliderem trener Ulanowski mógł liczyć na nowego zawodnika, Norberta Raczkiewicza, który wiosną wzmocnił niebiesko-zielono-czerwonych.

Początek spotkania nie zapowiadał niekorzystnego rozstrzygnięcia. Przez 30 minut nasi piłkarze umiejętnie się bronili, czyhając na kontry. Niestety kontrowersyjne decyzje sędziego Pańko z 30 i 36 minuty spowodowały, że faworyzowani gospodarze mieli ułatwione zadanie. Dwa rzuty karne oraz druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Mateusz Chmielewskiego i nasi piłkarze przegrywali 0:2. Dodatkowo tuż przed przerwą fatalny błąd popełnił nasz bramkarz Łukasz Skiba i na tablicy pojawił się wynik 0:3.

W drugiej połowie podopieczni Zbigniewa Ulanowskiego starali się odrobić straty i w końcu udało się zmniejszyć wynik. Gola na 1:3, bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Jacek Kulpa. Pod koniec spotkania gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie wykończył najlepszy zawodnik spotkania Bartłomiej Nizioł. Ostatecznie przegrywamy 1:4(0:3) na boisku wicelidera i z dorobkiem 26 punktów plasujemy się na 10 miejscu w tabeli.

Za tydzień nasi piłkarze będą mieli okazję do rehabilitacji. W niedzielę 18 kwietnia o godzinie 15:00, na Stadionie CSiR w Lubyczy Królewskiej zagramy z outsiderem rozgrywek, drużyną Orła Tereszpol. Mecz odbędzie się w reżimie sanitarnym, bez kibiców.

Omega Stary Zamość – GRANICA LUBYCZA KRÓLEWSKA 4:1(3:0)

Bramki: Nizioł 30′(karny), 36′(karny), 82′, Skiba 45′ (samobójcza) – J.Kulpa 68′ (bezpośrednio z rzutu rożnego)

Granica: Skiba – Jakub Nazarowicz, Haponiuk (46′ Podolak), B.Kulpa (66′ Chmielowiec), Zalewski, Sak (86′ Surmacz), Chmielewski, Raczkiewicz (46′ Olenkiewicz), Jodłowski, Głębocki (60′ Guz), J.Kulpa

żółte kartki: Chmielewski x 2, J,Kulpa, Olenkiewicz

czerwona kartka: Chmielewski 36′ za dwie żółte