Pierwsze zwycięstwo wyjazdowe!

518

Podopieczni Zbigniewa Ulanowskiego w pełni zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia. W sobotnim meczu wyjazdowym rozegranym we Frampolu, pewnie pokonali drużynę Orła Tereszpol 3:1(3:0).

Szczególnie udana dla naszego zespołu była pierwsza część meczu. Niebiesko-zielono-czerwoni od pierwszych minut zagrali ofensywnie. Już w 15 minucie celnym strzałem popisał się Kamil Szuper i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Granica prowadziła grę stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. W 28 minucie po raz kolejny bramkarz Orła musiał wyciągać piłkę z siatki. Ponownie skutecznym egzekutorem okazał się Kamil Szuper, zdobywając piątego gola w obecnych rozgrywkach zamojskiej klasy okręgowej. Nasi piłkarze nie zwalniali tempa i siedem minut później prowadziliśmy 3:0. Indywidualną akcją popisał się Kacper Głębocki i również nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Dla byłego zawodnika Chełmianki to pierwszy gol w barwach Granicy. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji, między innymi Piotra Chojny, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu miała wyrównany przebieg. Gospodarze nie mając nic do stracenia zagrali bardziej ofensywnie, czego efektem był kontaktowy gol zdobyty w 72 minucie spotkania. Jak się później okazało, to była ostatnia bramka w tym meczu. Należy dodać, że dwie minuty wcześniej po brutalnym faulu zawodnika gospodarzy, boisko musiał opuścić Jakub Jodłowski. Ostatecznie Granica pokonała drużynę z Tereszpola 3:1, notując pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Już za tydzień kolejne spotkanie ligowe. W niedzielę 13 września na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Lubyczy Królewskiej zmierzymy się z Pogonią Łaszczówka.

Orzeł Tereszpol – GRANICA Lubycza Królewska 1:3(0:3) 72′ – Kamil Szuper 15′, 28′, Kacper Głębocki 35′

Ł.Skiba – B.Guz, M.Bojarczuk, K.Haponiuk, P.Zając (57′ K.Rzepecki), J.Kulpa (85′ Sz.Chmielowiec), M.Kamiński, P.Chojna, A.Czapla, K.Szuper (46′ J.Jodłowski) (70′ J.Zalewski), K.Głębocki (73′ M.Fil)

W ten weekend swoje mecze rozgrywały też drużyny młodzieżowe naszego klubu. W okręgowej lidze trampkarzy starszych Granica pokonała Orkan Bełżec 2:0(0:0), bramki zdobyli Igor Żuk w 60 minucie oraz Hubert Zalewski w 80 minucie meczu.

Granica: M.Borowik, J.Seremak, L.Roci, A.Wywrocki, J.Borsuk, Sz.Błaszczyk, M.Ogonowski, J.Stadnicki, H.Zalewski, Sz.Fałta, P.Dziura, I.Żuk, M.Grzelak, P.Wywrocki, J.Biszko.

Drużyna juniorów starszych uległa na własnym boisku drużynie Omegi Stary Zamość 0:4(0:3).

Granica: Sz.Okoń, Sz.Grzelak, H.Deskiewicz, D.Pabiś, I.Hasiak, T.Kudelski, F.Surmacz, B.Wołoszyn (78′ K.Frąc), K.Muca, Sz.Chmielowiec, P.Adamczuk

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w Tyszowcach, gdzie młodzicy starsi naszego klubu rozgrywali mecz z miejscową Huczwą. Po ubiegłotygodniowym pogromie w Bełżcu 20:0, kolejny zespół obawiał się sromotnej porażki. W pierwszej połowie nasi piłkarze prowadzili już 5:0 i sędzia spotkania zarządził krótką przerwę z powodu ulewnego deszczu. Wtedy rodzice piłkarzy Huczwy zabrali swoje dzieci z boiska i mecz nie został dokończony. Sędzia odgwizdał koniec spotkania. Prawdopodobnie mecz zostanie zweryfikowane jako walkower dla naszej drużyny.