Pewne trzy punkty z Tarpanem!

506

Kolejne zwycięstwo w zamojskiej klasie okręgowej odnieśli podopieczni trenera Ulanowskiego. W niedzielne popołudnie podejmowali na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Lubyczy Królewskiej drużynę Tarpana Korchów. Ostatecznie Granica wygrała 3:1, chociaż sytuacji do zdobycia gola było dużo więcej.

Od pierwszego gwizdka sędziego Wojciecha Szewczuka nasi piłkarze zdominowali rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 5 minucie Sebastian Dziki uruchomił Kamila Szupera, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to kilka sytuacji bramkowych niebiesko-zielono-czerwonych, które powinny zakończyć się golami, jednak na przeszkodzie stała indolencja strzelecka, stojący w bramce gości Marcin Szponar lub poprzeczka. W 35 minucie padła najładniejsza bramka meczu. Futbolówkę podawał Kamil Szuper, a pięknym strzałem z woleja popisał się Artem Molnar, podwyższając wynik na 2:0. Niestety nasi piłkarze zbyt szybko uwierzyli, że mecz jest pod kontrolą. Trzy minuty później Przemysław Blicharz wrzucił piłkę w pole karne, która minęła wszystkich zawodników i pomimo interwencji Łukasza Skiby, przy słupku wpadła do bramki. Zrobiło się nerwowo, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Goście zagrali bardziej agresywnie, a nasi piłkarze razili niedokładnością podań. Pomimo tego mogliśmy podwyższyć wynik, lecz ponownie na przeszkodzie stała indolencja strzelecka. Wynik meczu został ustalony w 81 minucie. W niegroźnej sytuacji obrońca gości zbyt lekko zagrał piłkę do bramkarza, przechwycił ją Sebastian Dziki i celnym strzałem umieścił w siatce. To pierwszy gol w obecnym sezonie naszego skrzydłowego.

Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola i po końcowym gwizdku Granica mogła dopisać sobie kolejne trzy punkty. To piąte zwycięstwo podopiecznych Zbigniewa Ulanowskiego w obecnych rozgrywkach. Już za tydzień rozegrana zostanie 13 kolejka spotkań. Nasi piłkarze udadzą się do Sitna, gdzie zagrają z miejscowym Potokiem.

GRANICA Lubycza Królewska – Tarpan Korchów 3:1(2:1)

1:0 Kamil Szuper 5’, 2:0 Artem Molnar 35’, 2:1 Przemysław Blicharz 38’, 3:1 Sebastian Dziki 81’

żółte kartki: Paweł Zając (G) – Robert Urbanik, Przemysław Blicharz (T)

sędziowali: Wojciech Szewczuk jako główny oraz Zdzisław Szczygieł, Mirosław Szarowolec

GRANICA: Skiba – Kamiński, Bojarczuk, B.Kulpa, P.Zając (81’ Guz), Chmielewski, Rzepecki (46’ Głębocki), Dziki, Molnar, Szuper, J.Kulpa