Nieudana pogoń Granicy!

605

Inauguracja rundy wiosennej w zamojskiej klasie okręgowej nie była udana dla naszego zespołu. Wprawdzie to drużyna Tanwi była faworytem sobotniej potyczki, ale liczyliśmy na dobry początek naszego zespołu.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zespołu gospodarzy, którzy gościnnie grali w Dachnowie. O wyniku w tej części gry zadecydowały błędy indywidualne. Już w 15 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po celnym strzale Bartłomieja Gontarza i błędzie bramkarza Granicy, Łukasza Skiby. Dwadzieścia minut później na tablicy pojawił się wynik 2:0. Ponownie błąd popełnił golkeeper gości. Celnym strzałem popisał się czołowy piłkarz Tanwi – Arkadiusz Kusiak. Niestety nasz zespół w tej części gry nie potrafił stworzyć żadnej sytuacji bramkowej. Gra była niemrawa i nie napawała optymizmem przez drugą częścią gry.

Trener Zbigniew Ulanowski w przerwie meczu dokonał dwóch zmian, które miały na celu zmianę sposobu gry. Na placu gry zameldowali się Jakub Zalewski i Mateusz Chmielewski. Niestety w dalszym ciągu to gospodarze przejawiali większą inicjatywę, czego efektem był trzeci gol. Dodatkowo w 73 minucie Maciej Kamiński otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Musieliśmy sobie radzić w osłabionym składzie do końca meczu. Pięć minut później gospodarze zdobyli czwartego gola i zanosiło się na pogrom. Wtedy nasi piłkarze pokazali charakter…

Ostatnie 15 minut meczu w Dachnowie to kanonada zespołu Granicy. Niebiesko-zielono-czerwoni zaczęli w końcu grać. W 81 minucie znakomite dogranie z rzutu wolnego Kuby Jodłowskiego wykończył debiutant w składzie Granicy, Szymon Olenkiewicz. W 87 minucie było już 4:2 po celnym strzale Bartka Kulpy. Minutę później powinno być 4:3, jednak strzały Bartka Kulpy i Kuby Zalewskiego wylądowały na poprzeczce. W 90 minucie ponownie Granica miała szansę na zdobycie gola. Po strzale Bartka Kulpy, piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Tanwi.

Zespół gospodarzy wytrzymał nawałnicę Granicy i ostatecznie wygrał sobotni mecz 4:2(2:0). Za tydzień podopieczni trenera Zbigniewa Ulanowskiego zagrają na własnym terenie i spróbują powalczyć o trzy punkty. Przeciwnikiem Granicy będzie jeden z faworytów do awansu, drużyna Igrosu Krasnobród. Spotkanie zostanie rozegrane w reżimie sanitarnym, bez udziału kibiców.

W meczu z Tanwią Majdan Stary, Granica wystąpiła w składzie:

Skiba – Sak (46’ Chmielewski), B. Kulpa, Bojarczuk, Jakub Nazarowicz (58’ Guz), Chojna (58’ Olenkiewicz), Kamiński, Jodłowski (85’ Surmacz),  Głębocki, J. Kulpa, Czapla (46’ Zalewski).

żółte kartki: Kamiński x 2 (czerwona)