Granica pokazała charakter!

898

Ponad cztery lata Granica czekała na występy na szczeblu okręgowym. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Zbigniewa Ulanowskiego zainaugurowali rozgrywki w zamojskiej klasie okręgowej. Na początek, niebiesko-zielono-czerwoni mieli trudne zadanie, gdyż przeciwnikiem był czołowy zespół klasy okręgowej ubiegłego sezonu, Tanew Majdan Stary. Od początku spotkania nasi piłkarze walczyli o każdy metr boiska. Już w 10 minucie meczu Maciej Kamiński, długim podaniem uruchomił Jacka Kulpę, który znakomicie dograł piłkę w pole karne. Tam już czekał Kamil Szuper, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po stracie gola, zespół Tanwi próbował atakować, jednak nie stwarzał dogodnych sytuacji bramkowych. W 34 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Po wrzutce w pole karne, znakomitym strzałem z pierwszej piłki popisał się Michał Skubis i Łukasz Skiba był bezradny. Na szczęście stracony gol nie załamał naszych piłkarzy. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Granica ponownie wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jacka Kulpę znakomicie zachował się nowy nabytek Granicy – Jakub Zalewski, który celnym strzałem głową zdobył drugiego gola. W drugiej połowie meczu inicjatywę posiadali doświadczeni piłkarze Tanwi, jednak nasi piłkarze umiejętnie rozbijali ataki gości lub znakomitymi interwencjami popisywał się debiutujący w klasie okręgowej – 17 letni bramkarz Granicy, Łukasz Skiba. Ostatecznie niebiesko-zielono-czerwoni pokonali faworyzowaną drużynę Tanwi 2:1 i dopisali trzy punkty do swojego dorobku.

Zarząd Klubu Granica serdecznie dziękuje naszym Kibicom za wsparcie przy organizacji meczu oraz Kibicom, którzy licznie stawili się za ogrodzeniem stadionu. Następny mecz już za tydzień w Krasnobrodzie. W sobotę o godzinie 13:00 zagramy z miejscowym Igrosem.

W sobotnim spotkaniu Granica wystąpiła w składzie: Skiba – Haponiuk (71′ Jakub Nazarowicz), Bojarczuk, B.Kulpa, Guz, J.Kulpa, Zalewski (61′ Watrak), Kamiński, Szuper, Czapla, Głębocki (61′ Adamaszek).

GRANICA – Tanew 2:1(2:1) Szuper 10′, Zalewski 42′ – Skubis 34″. Mecz bez publiczności.